Hatay Vakfı

Etkinlikler

Etkinlikler


BAŞKENT'TE HATAY GÜNLERİ 2014

2010 ve 2012 yıllarında Vakfımız tarafından yapılan “Başkent’te Hatay Günleri” etkinliklerinde gerek Ankara’lıların, gerekse hemşehrilerimizin yoğun katılımları ile arzu edilen sonuçlara ulaşılarak, Hatay’ımızın tanıtımına önemli ölçüde katkı sağlanmıştır. Atatürk Kültür Merkezindeki altyapı yetersizlikleri dolayısıyla ortaya çıkan eksiklikler nedeniyle, Vakıf yönetimi tarafından Ankara’ya yeni bir fuar alanı yapılıncaya kadar ara verdiğimiz etkinliklerin, esnafımızın ve Ankaralıların ısrarlı talepleri doğrultusunda, 04-09 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılmasına, Hatay Valiliği’ninde onayı ile karar verilmiştir.

Alt yapı yetersizlikleri nedeniyle ortaya çıkan yetersizlikleri gidermek adına, Vakfımız tarafından daha özenli ve daha çok çalışma ile etkinlik alanı düzenlenmiş, 3500 metrekarelik stant alanı oluşturularak, 175 kurum, kuruluş ve esnafın katılımına imkan sağlanmıştır.
BAŞKENT'TE HATAY GÜNLERİ 2012

Hatay’ın tarihi, kültürel, sosyal, ekonomik ve turistik değerlerinin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla ilki, 2010 yılında yapılan “Başkent’te Hatay Günleri” nin ikincisinin, elde edilen olumlu sonuçlar doğrultusunda, gerek Ankara’lıların, gerekse Hatay’lı esnafımızın yoğun talebi üzerine, Hatay Valiliğinin de onayı alınarak, 30 Mayıs-03 Haziran 2012 tarihleri arasında düzenlenmesine karar verilmiştir.

Birinci etkinlikte eksik kalan hususlar dikkate alınarak daha geniş katılımlı ve Hatay’ın ününe yakışır bir etkinlik için, Hatay Birlik Vakfı tarafından çalışmalara 4 ay öncesinden başlanmış, kurulan komiteler (tıklayınız) tarafından hummalı bir çalışma yapılmıştır.

Yapılan etkin çalışmalar sonucunda 4000 metrekarelik stant alanı oluşturulmuş, 210 kurum, kuruluş, esnafın katılımına imkan sağlanmıştır.
BAŞKENT'TE HATAY GÜNLERİ 2010

Hatay Birlik Derneği tarafından, Hatay’ın tarihi, kültürel, sosyal, ekonomik ve turistik değerlerinin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Ankara, Atatürk Kültür Merkezi’nde “Başkent’te Hatay Günleri” düzenlenmesine karar verilerek, Ankara’ da yaşayan Hataylı hemşerilerimizden 60 kişilik başkanlığını İhsan AYDEĞERin üstlendiği, 60 kişilik Tertip ve İcra Kurulu (tıklayınız) kurulmuş ve bu kuruldaki hemşehrilerimizin yoğun çalışması sonucu etkinlik, 25-30 Haziran 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Etkinliğimiz, başta Adalet Bakanımız Sn. Sadullah Ergin, Hatay Valisi Sn. Celalettin Lekesiz, Vali yardımcısı Sn. Ali Muhittin Varol, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, Sponsorlarımız, yazılı ve görsel basınımızın değerli katkıları ile Ankara’da ses getirmiş ve Ankaralıların yoğun katılımına sahne olmuştur.

İlk defa düzenlenmesine rağmen 5 günlük etkinliğimize yaklaşık 400.000 ziyaretçi katılımı olmuştur.